Maserati Ghibli

De Maserati Ghibli was een GT die tussen 1967 en 1973 werd geproduceerd. Hij werd geïntroduceerd op de autoshow van Turijn in 1966 en werd al snel een van de meest iconische auto's van Maserati, dankzij de lange motorkap, het zeer lage profiel en de krachtige V8-motor. Ontworpen door Giorgetto Giugiaro bij Ghia, concurreerde het model rechtstreeks met de Ferrari Daytona en Lamborghini Miura. De Ghibli combineert luxe, prestaties en Italiaanse elegantie.
Prijzen
De prijs van Maserati Ghibli start vanaf 180.000 €, 195.000 $, 155.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Maserati |
|---|---|
| Handelsnaam | Maserati Ghibli |
| Codenaam | AM115 |
| Segment | Groot Toerisme |
| Datum van presentatie | 03/11/1966 |
| Startjaar productie | 1967 |
| Einde productiejaar | 1973 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Modena |
| Lengte | 4,69 m |
| Hoogte | 1,16 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,79 m |
Versies
- Ghibli Coupé
- Ghibli Spyder
- Ghibli SS
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | V8 4.7 | 310 pk | 480 Nm | RWD | 6,8 s | 20 s | 265 km/u | 1580 kg | 5,1 |
| Benzine | V8 4.9 SS | 335 pk | 490 Nm | RWD | 6,2 s | 18 s | 280 km/u | 1600 kg | 4,8 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Geen tag gekoppeld aan deze auto.