Alfa Romeo Disco Volante

Alfa Romeo Disco Volante (kelimenin tam anlamıyla “uçan daire”) 1952 yılında sunulan deneysel bir prototipti. Aerodinamiği keşfetmek için tasarlanan araç, son derece akıcı ve yenilikçi karoseriyle öne çıkıyordu. Yarışma temelinde geliştirilen bu araç, ileri teknik çözümleri test etmek için kullanıldı. Çok sınırlı sayıda üretilmesine rağmen, Alfa Romeo'nun en ikonik ve fütüristik otomobillerinden biri olmaya devam etmektedir.
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo Disco Volante şuradan başlar 5.000.000 €, 5.300.000 $, 4.500.000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo Disco Volante |
| Kod adı | C52 |
| Segment | Süper Araba |
| Sunum tarihi | 23/04/1952 |
| Üretim başlangıç yılı | 1952 |
| Üretim yılı sonu | 1953 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Stellantis Arese bitkisi |
| Uzunluk | 4,04 m |
| Yükseklik | 1,32 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,74 m |
Versiyonlar
- Disco Volante 2.0
- Disco Volante 3.5
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 2.0 | 158 hp | 187 Nm | RWD | 7,5 s | 0 s | 220 km/saat | 760 kg | 4,8 |
| Benzin | 3.5 | 230 hp | Nm | RWD | 6 s | 0 s | 240 km/saat | 800 kg | 3,5 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.