Alfa Romeo Disco Volante

De Alfa Romeo Disco Volante (letterlijk “vliegende schotel”) was een experimenteel prototype dat in 1952 werd gepresenteerd. Hij was ontworpen om de aerodynamica te onderzoeken en onderscheidde zich door zijn extreem vloeiende en innovatieve carrosserie. Hij werd ontwikkeld op wedstrijdbasis en werd gebruikt om geavanceerde technische oplossingen te testen. Ondanks een zeer beperkte productie blijft het een van Alfa Romeo's meest iconische en futuristische auto's.
Prijzen
De prijs van Alfa Romeo Disco Volante start vanaf 5.000.000 €, 5.300.000 $, 4.500.000 POND.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Alfa Romeo |
|---|---|
| Handelsnaam | Alfa Romeo Disco Volante |
| Codenaam | C52 |
| Segment | Supercar |
| Datum van presentatie | 23/04/1952 |
| Startjaar productie | 1952 |
| Einde productiejaar | 1953 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis Arese plant |
| Lengte | 4,04 m |
| Hoogte | 1,32 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,74 m |
Versies
- Disco Volante 2.0
- Disco Volante 3.5
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 2.0 | 158 pk | 187 Nm | RWD | 7,5 s | 0 s | 220 km/u | 760 kg | 4,8 |
| Benzine | 3.5 | 230 pk | Nm | RWD | 6 s | 0 s | 240 km/u | 800 kg | 3,5 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Geen artikelen gevonden voor deze tag.