Alfa Romeo 159

Alfa Romeo 159, 2005 ve 2011 yılları arasında üretilen bir sedandır. Giorgetto Giugiaro tarafından tasarlanan ve markanın en başarılı modellerinden biri olarak kabul edilen 156'nın yerini almıştır. Premium platformuna (GM ile işbirliği içinde geliştirilmiştir) dayanan 159, yüksek ağırlık pahasına güvenlik ve sağlamlığa odaklanmaktadır.
Sedan ve Sportwagon olarak sunulan modelde benzinli ve dizel motorların yanı sıra belirli versiyonlarda Q4 dört tekerlekten çekiş sistemi de bulunuyor.
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo 159 şuradan başlar 30,000 €, 32,000 $, 27,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo 159 |
| Kod adı | 939 |
| Segment | Sedan |
| Sunum tarihi | 01/03/2005 |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 |
| Üretim yılı sonu | 2011 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Stellantis Pomigliano d'Arco bitkisi |
| Uzunluk | 4,66 m |
| Yükseklik | 1,42 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,83 m |
Versiyonlar
- 159 Salon
- 159 Sportwagon
- 159 TI
- 159 Q4 (AWD)
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 1.8 MPI | 140 hp | 175 Nm | FWD | 10,5 s | 0 s | 208 km/saat | 1505 kg | 10,7 |
| Benzin | 1.9 JTS | 160 hp | 190 Nm | FWD | 9,5 s | 0 s | 222 km/saat | 1535 kg | 9,6 |
| Benzin | 2.2 JTS | 185 adet | 230 Nm | FWD | 8,8 s | 0 s | 224 km/saat | 1565 kg | 8,5 |
| Benzin | 1.75 TBI | 200 hp | 320 Nm | FWD | 7,7 s | 0 s | 235 km/s | 550 kg | 7,8 |
| Benzin | 3.2 V6 JTS | 260 hp | 322 Nm | AWD | 7 s | 0 s | 240 km/saat | 1770 kg | 6,8 |
| Dizel | 1.9 JTDM | 120 hp | 280 Nm | FWD | 11 s | 0 s | 190 km/s | 1545 kg | 12,9 |
| Dizel | 1.9 JTDM | 150 hp | 320 Nm | FWD | 9,4 s | 0 s | 210 km/saat | 1560 kg | 10,4 |
| Dizel | 1.9 JTDM | 170 hp | 360 Nm | FWD | 8,8 s | 0 s | 220 km/saat | 1580 kg | 9,3 |
| Dizel | 2.4 JTDM | 200 hp | 400 Nm | FWD | 8,4 s | 0 s | 228 km/s | 1650 kg | 8,3 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.