De Tomaso Pantera

De De Tomaso Pantera was een supercar die werd geproduceerd tussen 1971 en 1996. Hij werd ontworpen door Tom Tjaarda bij Ghia en werd al snel het beroemdste model van De Tomaso dankzij het spectaculaire ontwerp en de Amerikaanse Ford V8-motor. Met zijn achterste middenmotorarchitectuur en agressieve lijnen concurreerde de Pantera rechtstreeks met de Ferrari's en Lamborghini's van de jaren 1970. Hij werd in het begin van zijn carrière in de Verenigde Staten gedistribueerd via het Lincoln-Mercury netwerk en kende een aanzienlijk commercieel succes voor een Italiaanse supercar.
Prijzen
De prijs van De Tomaso Pantera start vanaf 90.000 €, 95.000 $, £ 80.000.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | De Tomaso |
|---|---|
| Handelsnaam | De Tomaso Pantera |
| Datum van presentatie | 07/02/1970 |
| Startjaar productie | 1971 |
| Einde productiejaar | 1996 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Modena |
| Lengte | 4,27 m |
| Hoogte | 1,10 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,84 m |
Versies
Restyling
- Pantera L (1971 - 1978)
- Pantera GTS (1972 - 1985)
- Pantera GT5 / GT5-S (1980 - 1990)
- Pantera SI (1990 - 1996)
Versies
- Pantera L
- Pantera GTS
- Pantera GT5
- Pantera SI
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | Ford Cleveland 5.8 V8 | 330 pk | 470 Nm | RWD | 5,5 s | 17 s | 260 km/u | 1420 kg | 4,3 |
| Benzine | V8 5.8 GTS | 350 pk | 490 Nm | RWD | 5,3 s | 16 s | 270 km/u | 1450 kg | 4,1 |
| Benzine | V8 5.8 GT5-S | 350 pk | 500 Nm | RWD | 5 s | 15 s | 285 km/u | 1480 kg | 4,2 |
| Benzine | V8 5.0 SI | 305 pk | 450 Nm | RWD | 5,2 s | 16 s | 280 km/u | 1410 kg | 4,6 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
De recentste artikelen over De Tomaso Pantera :

Het is een zeldzame auto, perfect gerestaureerd, met een lage kilometerstand... maar dit is de tweede keer dat deze De Tomaso met een Ford V8 geen koper heeft gevonden...

Ford CEO verkoopt zijn DeTomaso Pantera... die Ford in de jaren 70 als bedrijfsauto gebruikte

Een DeTomaso Pantera "ADRNLN", met bijna niets meer over van zijn originele kenmerken, verkocht voor een recordprijs!
Meningen van eigenaars
Bent u eigenaar of eigenaar geweest van deze auto? Deel uw ervaring.


