Ferrari Amalfi / Amalfi Örümcek

Ferrari Amalfi, Temmuz 2025'te Ferrari Roma'nın halefi olarak tanıtılan 2+2 grand tourer'dır: aynı genel konumlandırma (V8 motorlu zarif GT), ancak yenilenmiş tasarım (iç ve dış) ve geliştirilmiş performans. Ferrari Amalfi Spider, Roma Spider'ın yerini almak üzere 12 Mart 2026'da tanıtıldı.
Reklamcılık
Ödüller
Fiyatı Ferrari Amalfi / Amalfi Örümcek şuradan başlar 240,000 €, 280,000 $, 200,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Ferrari |
|---|---|
| Ticari isim | Amalfi |
| Kod adı | F169M |
| Segment | Grand Touring (GT) |
| Sunum tarihi | 01/07/2025 (sunum makalesine bakınız) |
| Üretim başlangıç yılı | 2026 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Maranello'daki Ferrari fabrikası |
| Uzunluk | 4,66 m |
| Yükseklik | 1,30 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,95 m |
Versiyonlar
- Ferrari Amalfi (Coupé) - GT 2+2 versiyonu
- Ferrari Amalfi Örümcek
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | Amalfi | 640 hp | 760 Nm | RWD | 3,3 s | 9 s | 320 km/saat | 1470 kg | 2,3 |
| Benzin | Amalfi Örümcek | 640 hp | 760 Nm | RWD | 3,3 s | 9,4 s | 320 km/saat | 1556 kg | 2,4 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Resmi video




