Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio, İtalyan markanın tarihindeki ilk SUV'dur. 2016 yılında tanıtılan model, Alfa Romeo Giulia ile paylaşılan Giorgio platformuna dayanıyor ve sürüş keyfine odaklanıyor. Premium SUV segmentinde konumlandırılan Stelvio, sportif sedan benzeri sürüş dinamikleri, hassas direksiyonu ve dikkat çekici dengesiyle öne çıkıyor. Quadrifoglio versiyonu, Ferrari'den türetilen ve Stelvio'yu piyasadaki en güçlü SUV'lardan biri haline getiren çift turbolu V6 motoruyla serinin zirvesini temsil ediyor.
2023 yılında Alfa Romeo hem içte hem de dışta (ön farlar) biraz güncellendi.
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo Stelvio şuradan başlar 55,000 €, 60,000 $, 50,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo Stelvio |
| Kod adı | 949 |
| Segment | SUV |
| Sunum tarihi | 16/11/2016 |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Cassino'daki Stellantis tesisi |
| Uzunluk | 4,69 m |
| Yükseklik | 1,67 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,90 m |
| Platform | Giorgio |
Versiyonlar
- Stelvio (arkadan itişli veya Q4 AWD)
- Stelvio Veloce
- Stelvio Competizione
- Stelvio Quadrifoglio
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 2.0L GME | 200 hp | 330 Nm | AWD | 7,2 s | s | 215 km/s | 1660 kg | 8,3 |
| Benzin | 2.0L GME | 280 hp | 400 Nm | AWD | 5,7 s | s | 230 km/s | 1680 kg | 6 |
| Dizel | 2.2L JTDM | 160 hp | 450 Nm | RWD | 8,8 s | s | 198 km/s | 1660 kg | 10,4 |
| Dizel | 2.2L JTDM | 190 hp | 450 Nm | AWD | 7,6 s | s | 210 km/saat | 1700 kg | 8,9 |
| Dizel | 2.2 JTDM | 210 hp | 470 Nm | AWD | 6,6 s | s | 215 km/s | 1720 kg | 8,2 |
| Benzin | 2.9L V6 Biturbo | 510 hp | 600 Nm | AWD | 3,8 s | s | 283 km/saat | 1830 kg | 3,6 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Resmi video

Videolarımız

Alfa Romeo Stelvio ile bağlantılı son makaleler:

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio'yu sadece 30.000 dolara satıyor... Amerika Birleşik Devletleri'nde kimsenin inanmak istemediği inanılmaz bir anlaşma

Bu profesyonel Audi sürücüsü Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio'yu test etti ve bir kusuruna rağmen "şimdiye kadar sürdüğüm en iyi SUV" dedi.

Alfa Romeo Stelvio sürüş özelliklerini bir kez daha kanıtlıyor... polise karşı bir kovalamaca ile!


