Alfa Romeo GTV (916)

Alfa Romeo GTV (tip 916) 1995 ve 2005 yılları arasında üretilen bir coupé'dir. Pininfarina tarafından tasarlanan araç, cesur bir tasarıma ve güçlü bir kimliğe sahiptir. Erişilebilir bir spor coupé olarak konumlandırılan araç, teknik temelini Fiat Coupé ile paylaşmakta ancak daha premium bir konumlandırma benimsemektedir.
Bugün GTV, motorlarıyla, özellikle de onu çok aranan bir otomobil haline getiren ünlü Busso V6'larıyla ünlüdür.
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo GTV (916) şuradan başlar 30,000 €, 32,000 $, 27,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo GTV |
| Kod adı | 916 |
| Segment | Coupé |
| Sunum tarihi | 01/04/1995 |
| Üretim başlangıç yılı | 1995 |
| Üretim yılı sonu | 2005 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Pininfarina fabrikası |
| Uzunluk | 4,28 m |
| Yükseklik | 1,38 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,78 m |
Versiyonlar
Restyling
- 1. Aşama (1995 - 1998): orijinal tasarım
- 2. Aşama (1998 - 2003): motorların ve ekipmanların geliştirilmesi
- Aşama 3 (2003 - 2005): Giugiaro yeniden şekillendirme (modernize edilmiş ön uç tip 147/156)
Versiyonlar
- GTV
- GTV V6
- GTV Kupası
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 1.8 İkiz Kıvılcım | 144 adet | 169 Nm | FWD | 9,2 s | 0 s | 205 km/saat | 1300 kg | 9 |
| Benzin | 1.8 İkiz Kıvılcım | 150 hp | 187 Nm | FWD | 8,6 s | 0 s | 210 km/saat | 1320 kg | 8,8 |
| Benzin | 2.0 JTS | 165 hp | 206 Nm | FWD | 8,3 s | 0 s | 220 km/saat | 1340 kg | 8,1 |
| Benzin | 3.0 V6 Busso | 192 adet | 270 Nm | FWD | 7,2 s | 0 s | 230 km/s | 1400 kg | 7,3 |
| Benzin | 220 hp | 220 hp | 265 Nm | FWD | 6,7 s | 0 s | 240 km/saat | 1420 kg | 6,5 |
| Benzin | 3.2 V6 Busso | 240 hp | 0 Nm | FWD | 6,3 s | 0 s | 255 km/s | 1450 kg | 6 |
Sınırlı sayıda basım
- GTV Cup (özel gövde kiti ve özel jantlara sahip sportif sınırlı seri)
- GTV V6 (Busso motorlu üst sınıf versiyonlar)
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Bu etiket için hiçbir makale bulunamadı.