Alfa Romeo GTV (916)

De Alfa Romeo GTV (type 916) is een coupé geproduceerd tussen 1995 en 2005. Hij is ontworpen door Pininfarina en heeft een gedurfde styling en een sterke identiteit. Hij is gepositioneerd als een toegankelijke sportcoupé en deelt zijn technische basis met de Fiat Coupé, maar heeft een meer premium positionering.
Tegenwoordig staat de GTV bekend om zijn motoren, met name de beroemde Busso V6's, waardoor het een zeer gewilde auto is.
Prijzen
De prijs van Alfa Romeo GTV (916) start vanaf 30.000 €, 32.000 $, 27.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Alfa Romeo |
|---|---|
| Handelsnaam | Alfa Romeo GTV |
| Codenaam | 916 |
| Segment | Coupé |
| Datum van presentatie | 01/04/1995 |
| Startjaar productie | 1995 |
| Einde productiejaar | 2005 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Pininfarina fabriek |
| Lengte | 4,28 m |
| Hoogte | 1,38 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,78 m |
Versies
Restyling
- Fase 1 (1995 - 1998): oorspronkelijk ontwerp
- Fase 2 (1998 - 2003): ontwikkeling van motoren en uitrusting
- Fase 3 (2003 - 2005): Restyling Giugiaro (gemoderniseerde voorkant type 147/156)
Versies
- GTV
- GTV V6
- GTV Beker
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 1.8 Twin Spark | 144 ea | 169 Nm | FWD | 9,2 s | 0 s | 205 km/u | 1300 kg | 9 |
| Benzine | 1.8 Twin Spark | 150 pk | 187 Nm | FWD | 8,6 s | 0 s | 210 km/u | 1320 kg | 8,8 |
| Benzine | 2.0 JTS | 165 pk | 206 Nm | FWD | 8,3 s | 0 s | 220 km/u | 1340 kg | 8,1 |
| Benzine | 3.0 V6 Busso | 192 ea | 270 Nm | FWD | 7,2 s | 0 s | 230 km/u | 1400 kg | 7,3 |
| Benzine | 220 pk | 220 pk | 265 Nm | FWD | 6,7 s | 0 s | 240 km/u | 1420 kg | 6,5 |
| Benzine | 3.2 V6 Busso | 240 pk | 0 Nm | FWD | 6,3 s | 0 s | 255 km/u | 1450 kg | 6 |
Beperkte edities
- GTV Cup (sportieve beperkte serie met speciale bodykit en speciale velgen)
- GTV V6 (topversies met Busso-motor)
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Geen artikelen gevonden voor deze tag.