Alfa Romeo Giulia II

Alfa Romeo Giulia (tip 105) 1962-1977 yılları arasında üretilen bir salon otomobildi. Aerodinamik tasarımı, hafifliği ve performansı sayesinde İtalyan markasının tarihinde önemli bir dönüm noktası olmuştur. Arkadan itişli mimarisi ve zamanına göre gelişmiş şasisi ile kısa sürede spor sedanlar arasında bir mihenk taşı haline geldi. Giulia ayrıca Bertone GT coupé'ler ve GTA versiyonları gibi bir dizi simgesel modelin teknik temelini oluşturdu.
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo Giulia II şuradan başlar 20,000 €, 22,000 $, 18,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo Giulia |
| Kod adı | 105 |
| Segment | Sedan |
| Sunum tarihi | 27/06/1962 |
| Üretim başlangıç yılı | 1962 |
| Üretim yılı sonu | 1977 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Stellantis Arese bitkisi |
| Uzunluk | 4,14 m |
| Yükseklik | 1,43 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,56 m |
Versiyonlar
Restyling
- 1. Aşama (1962 - 1972): Giulia TI, Super
- 2. Aşama (1972 - 1977): Nuova Super (modernize edilmiş tasarım)
Versiyonlar
- Giulia TI
- Giulia Süper
- Giulia TI Super (hafifletilmiş spor versiyonu)
- Giulia Nuova Süper
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 1.3 | 78 adet | 104 Nm | RWD | 14 s | 0 s | 165 km/s | 980 kg | 12,6 |
| Benzin | 1.3 Süper | 89 ea | 118 Nm | RWD | 12,5 s | 0 s | 170 km/s | 1000 kg | 11,2 |
| Benzin | 1.6 BT | 92 adet | 140 Nm | RWD | 12 s | 0 s | 175 km/s | 1020 kg | 11,1 |
| Benzin | 1.6 Süper | 109 adet | 140 Nm | RWD | 10,5 s | 0 s | 180 km/s | 1040 kg | 9,5 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Alfa Romeo Giulia ile bağlantılı son makaleler:

Alfa Romeo Giulia 10 yaşında... «aynı fiyata BMW 3 Serisi'nden daha iyi»

Amerika Birleşik Devletleri'nde kimse bu fiyata bu Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio V6'yı istemiyor... Avrupa'da ise birkaç saat içinde tükenir.

Yeni Alfa Romeo Giulia Torino sokaklarında test edilirken yakalandı... tasarım her şeyi değiştiriyor


