Alfa Romeo Giulia II

De Alfa Romeo Giulia (type 105) was een berline die tussen 1962 en 1977 werd geproduceerd. Hij vormde een belangrijke mijlpaal in de geschiedenis van het Italiaanse merk dankzij zijn aerodynamische design, lichte gewicht en prestaties. Ontworpen met achterwielaandrijving en een geavanceerd chassis voor die tijd, werd het al snel een benchmark onder de sportsedans. De Giulia diende ook als technische basis voor een aantal emblematische modellen, zoals de Bertone GT coupés en de GTA-versies.
Prijzen
De prijs van Alfa Romeo Giulia II start vanaf 20.000 €, 22.000 $, 18.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Alfa Romeo |
|---|---|
| Handelsnaam | Alfa Romeo Giulia |
| Codenaam | 105 |
| Segment | Salon |
| Datum van presentatie | 27/06/1962 |
| Startjaar productie | 1962 |
| Einde productiejaar | 1977 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis Arese plant |
| Lengte | 4,14 m |
| Hoogte | 1,43 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,56 m |
Versies
Restyling
- Fase 1 (1962 - 1972): Giulia TI, Super
- Fase 2 (1972 - 1977): Nuova Super (gemoderniseerd ontwerp)
Versies
- Giulia TI
- Giulia Super
- Giulia TI Super (lichtere sportversie)
- Giulia Nuova Super
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 1.3 | 78 ea | 104 Nm | RWD | 14 s | 0 s | 165 km/u | 980 kg | 12,6 |
| Benzine | 1.3 Super | 89 ea | 118 Nm | RWD | 12,5 s | 0 s | 170 km/u | 1000 kg | 11,2 |
| Benzine | 1.6 IT | 92 ea | 140 Nm | RWD | 12 s | 0 s | 175 km/u | 1020 kg | 11,1 |
| Benzine | 1.6 Super | 109 ea | 140 Nm | RWD | 10,5 s | 0 s | 180 km/u | 1040 kg | 9,5 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
De laatste artikelen gekoppeld aan Alfa Romeo Giulia :

De Alfa Romeo Giulia is 10 jaar oud... «voor dezelfde prijs is hij beter dan de BMW 3-serie»

In de Verenigde Staten wil niemand deze Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio V6 voor deze prijs... in Europa zou hij binnen een paar uur uitverkocht zijn.

De nieuwe Alfa Romeo Giulia op testrit in de straten van Turijn... het design verandert alles


