Alfa Romeo Stelvio

De Alfa Romeo Stelvio is de eerste SUV in de geschiedenis van het Italiaanse merk. Hij werd in 2016 geïntroduceerd en is gebaseerd op het Giorgio-platform, dat wordt gedeeld met de Alfa Romeo Giulia, en is gericht op rijplezier. Gepositioneerd in het premium SUV-segment onderscheidt de Stelvio zich door zijn sportieve berline-achtige rijdynamiek, precieze besturing en opmerkelijke balans. De Quadrifoglio versie vormt het hoogtepunt van het gamma, met een twin-turbo V6 motor afkomstig van Ferrari, waardoor de Stelvio een van de krachtigste SUV's op de markt is.
In 2023 werd de Alfa Romeo zowel van binnen als van buiten (koplampen) licht bijgewerkt.
Prijzen
De prijs van Alfa Romeo Stelvio start vanaf 55.000 €, 60.000 $, 50.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Alfa Romeo |
|---|---|
| Handelsnaam | Alfa Romeo Stelvio |
| Codenaam | 949 |
| Segment | SUV |
| Datum van presentatie | 16/11/2016 |
| Startjaar productie | 2016 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Cassino |
| Lengte | 4,69 m |
| Hoogte | 1,67 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,90 m |
| Platform | Giorgio |
Versies
- Stelvio (achterwielaandrijving of Q4 AWD)
- Stelvio Veloce
- Stelvio Competizione
- Stelvio Quadrifoglio
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 2.0L GME | 200 pk | 330 Nm | AWD | 7,2 s | s | 215 km/u | 1660 kg | 8,3 |
| Benzine | 2.0L GME | 280 pk | 400 Nm | AWD | 5,7 s | s | 230 km/u | 1680 kg | 6 |
| Diesel | 2.2L JTDM | 160 pk | 450 Nm | RWD | 8,8 s | s | 198 km/u | 1660 kg | 10,4 |
| Diesel | 2.2L JTDM | 190 pk | 450 Nm | AWD | 7,6 s | s | 210 km/u | 1700 kg | 8,9 |
| Diesel | 2.2 JTDM | 210 pk | 470 Nm | AWD | 6,6 s | s | 215 km/u | 1720 kg | 8,2 |
| Benzine | 2.9L V6 Biturbo | 510 pk | 600 Nm | AWD | 3,8 s | s | 283 km/u | 1830 kg | 3,6 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Officiële video

Onze video's

De laatste artikelen gekoppeld aan Alfa Romeo Stelvio :

Hij verkoopt zijn Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio voor slechts $30.000... een ongelooflijke deal die niemand in de Verenigde Staten wil geloven

Deze professionele Audi-rijder testte de Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio en ondanks één minpuntje is het "de beste SUV waarin ik ooit heb gereden".

De Alfa Romeo Stelvio bewijst opnieuw zijn rijkwaliteiten... met een achtervolging op de politie!


