Alfa 159

De Alfa Romeo 159 is een sedan die tussen 2005 en 2011 is geproduceerd. Hij volgde de 156 op en kreeg een ontwerp van Giorgetto Giugiaro, dat als een van de meest succesvolle van het merk wordt beschouwd. De 159 is gebaseerd op het Premium-platform (ontwikkeld in samenwerking met GM) en focust op veiligheid en stijfheid, maar ten koste van een hoog gewicht.
Hij is leverbaar als sedan en als Sportwagon, met zowel benzine- als dieselmotoren en met Q4 vierwielaandrijving op bepaalde versies.
Prijzen
De prijs van Alfa 159 start vanaf 30.000 €, 32.000 $, 27.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Alfa Romeo |
|---|---|
| Handelsnaam | Alfa 159 |
| Codenaam | 939 |
| Segment | Salon |
| Datum van presentatie | 01/03/2005 |
| Startjaar productie | 2005 |
| Einde productiejaar | 2011 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis Pomigliano d'Arco plant |
| Lengte | 4,66 m |
| Hoogte | 1,42 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,83 m |
Versies
- 159 Salon
- 159 Sportwagon
- 159 TI
- 159 Q4 (AWD)
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 1.8 MPI | 140 pk | 175 Nm | FWD | 10,5 s | 0 s | 208 km/u | 1505 kg | 10,7 |
| Benzine | 1.9 JTS | 160 pk | 190 Nm | FWD | 9,5 s | 0 s | 222 km/u | 1535 kg | 9,6 |
| Benzine | 2.2 GTS | 185 ea | 230 Nm | FWD | 8,8 s | 0 s | 224 km/u | 1565 kg | 8,5 |
| Benzine | 1,75 TBI | 200 pk | 320 Nm | FWD | 7,7 s | 0 s | 235 km/u | 550 kg | 7,8 |
| Benzine | 3.2 V6 JTS | 260 pk | 322 Nm | AWD | 7 s | 0 s | 240 km/u | 1770 kg | 6,8 |
| Diesel | 1.9 JTDM | 120 pk | 280 Nm | FWD | 11 s | 0 s | 190 km/u | 1545 kg | 12,9 |
| Diesel | 1.9 JTDM | 150 pk | 320 Nm | FWD | 9,4 s | 0 s | 210 km/u | 1560 kg | 10,4 |
| Diesel | 1.9 JTDM | 170 pk | 360 Nm | FWD | 8,8 s | 0 s | 220 km/u | 1580 kg | 9,3 |
| Diesel | 2.4 JTDM | 200 pk | 400 Nm | FWD | 8,4 s | 0 s | 228 km/u | 1650 kg | 8,3 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Geen artikelen gevonden voor deze tag.