Alfa Romeo MiTo

Alfa Romeo MiTo, 2008-2018 yılları arasında üretilen premium bir şehir otomobilidir. Adı, markanın mirasını simgeleyen Milano (MI) ve Torino'ya (TO) atıfta bulunmaktadır. Fiat Grande Punto'dan türetilen bir platforma dayanan MiTo, özellikle ön kısımda Alfa Romeo 8C Competizione'den esinlenen bir tasarıma sahiptir.
Otomobilin davranışını üç sürüş moduna göre uyarlayan DNA sistemini tanıtıyor. Şık, sportif bir şehir otomobili olarak konumlandırılan araç, genç müşterileri hedefliyor.
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo MiTo şuradan başlar 18,000 €, 19,000 $, £16,000.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo MiTo |
| Kod adı | 955 |
| Segment | Şehir |
| Sunum tarihi | 20/06/2008 |
| Üretim başlangıç yılı | 2008 |
| Üretim yılı sonu | 2018 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Mirafiori'deki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 4,06 m |
| Yükseklik | 1,44 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,72 m |
Versiyonlar
Aşamalar
1. Aşama (2008 - 2013)
- Fırlatma
- DNA sisteminin tanıtımı
- Quadrifoglio Verde 170 bhp versiyonu
2. Aşama (2013 - 2016)
- Restyling
- Ekipman yükseltmeleri
- Motor geliştirmeleri
3. Aşama (2016 - 2018)
- Menzil basitleştirme
- QV rozetinin kademeli olarak kaybolması
- Kariyer sonu
Versiyonlar
- MiTo
- MiTo Süper
- MiTo Sprint
- MiTo Veloce
- MiTo Quadrifoglio Verde
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 1.4 MPI | 78 adet | 115 Nm | FWD | 13 s | 0 s | 165 km/s | 090 kg | 14 |
| Benzin | 1.4 16v | 105 hp | 130 Nm | FWD | 10,7 s | 0 s | 187 km/s | 1120 kg | 10,7 |
| Benzin | 1,4 TB | 120 hp | 206 Nm | FWD | 8,8 s | 0 s | 198 km/s | 1145 kg | 9,5 |
| Benzin | 1.4 MultiAir | 135 hp | 230 Nm | FWD | 8,2 s | 0 s | 205 km/saat | 1155 kg | 8,5 |
| Benzin | 1.4 MultiAir | 170 hp | 250 Nm | FWD | 7,5 s | 0 s | 219 km/saat | 1170 kg | 6,9 |
| Dizel | 1.3 JTDM | 85 hp | 200 Nm | FWD | 12,5 s | 0 s | 174 km/s | 1150 kg | 13,5 |
| Dizel | 1.3 JTDM | 95 hp | 200 Nm | FWD | 11,6 s | 0 s | 180 km/s | 1160 kg | 12,2 |
| Dizel | 1.3 JTDM | 120 hp | 320 Nm | FWD | 9,9 s | 0 s | 198 km/s | 1220 kg | 10,2 |
Sınırlı sayıda basım
- Alfa Romeo MiTo Edizione Sprint (2009): 250 adet (Belçika)
- Alfa Romeo MiTo Maserati Versiyonu (2010): 100 adet (Avrupa, Maserati bayileri)
- Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde 101 (2012): 101 adet (Alfa Romeo yıldönümü)
- Alfa Romeo MiTo SBK Limited Edition (2012): 200 numaralı örnek
- Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde SBK Limited Edition (Fransa): 150 adet
- Alfa Romeo MiTo Edizione (2014): 200 adet
- Alfa Romeo MiTo Imola (Japonya): sayı net olarak doğrulanmadı (yerel sınırlı üretim)
- Alfa Romeo MiTo RIAR (İtalya): numaralı seri (miktar belirtilmemiştir)
- Alfa Romeo MiTo Azzurro (Almanya): yerel sınırlı seri (hacim belirtilmedi)
Bazı özel baskılar
- MiTo SBK (sınırsız)
- MiTo Racer
- MiTo Veloce
- MiTo Latina
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Resmi video



