Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo 4C, 2013-2020 yılları arasında üretilen hafif bir spor otomobildir. İlk olarak 2011 yılında bir konsept olarak sunulan araç, Alfa Romeo'nun saf spor otomobil segmentine dönüşünü simgelemektedir.
Yarış otomobilleri felsefesinden esinlenen 4C, bu kategoride nadir bir çözüm olan karbon fiber monokok şasinin yanı sıra son derece düşük bir ağırlığa sahiptir. Arkadan orta motorlu, arkadan itişli ve gereksiz yardımcılardan yoksun 4C, genellikle bir Lotus'unkiyle karşılaştırılan ham ve radikal bir sürüş deneyimi sunuyor.
Coupé ve ardından Spider olarak sunulan bu model, sportifliğin saf bir vizyonunu temsil ediyor.
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo 4C şuradan başlar 60,000 €, 65,000 $, 55,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo 4C |
| Kod adı | 960 |
| Segment | Süper Araba |
| Sunum tarihi | 01/03/2013 |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 |
| Üretim yılı sonu | 2020 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Maranello'daki Ferrari fabrikası |
| Uzunluk | 3,99 m |
| Yükseklik | 1,18 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,87 m |
Versiyonlar
- 4C Coupé
- 4C Örümcek
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 1,75 TBi | 240 hp | 350 Nm | RWD | 4,5 s | 0 s | 258 km/s | 895 kg | 3,7 |
| Benzin | 1,75 TBi Örümcek | 240 hp | 350 Nm | RWD | 4,5 s | 0 s | 257 km/s | 940 kg | 3,9 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Resmi video



