Alfa Romeo MiTo

De Alfa Romeo MiTo is een premium stadsauto die tussen 2008 en 2018 is geproduceerd. De naam verwijst naar Milano (MI) en Torino (TO) en symboliseert het erfgoed van het merk. De MiTo is gebaseerd op een platform dat is afgeleid van de Fiat Grande Punto en heeft een design dat is geïnspireerd op de Alfa Romeo 8C Competizione, vooral aan de voorkant.
Hij introduceert het DNA-systeem, dat het gedrag van de auto aanpast aan drie rijmodi. Hij wordt gepositioneerd als een chique, sportieve stadsauto en richt zich op jongere klanten.
Prijzen
De prijs van Alfa Romeo MiTo start vanaf 18.000 €, 19.000 $, £ 16.000.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Alfa Romeo |
|---|---|
| Handelsnaam | Alfa Romeo MiTo |
| Codenaam | 955 |
| Segment | Stad |
| Datum van presentatie | 20/06/2008 |
| Startjaar productie | 2008 |
| Einde productiejaar | 2018 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Mirafiori |
| Lengte | 4,06 m |
| Hoogte | 1,44 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,72 m |
Versies
Fasen
Fase 1 (2008 - 2013)
- Lancering
- Introductie van het DNA-systeem
- Quadrifoglio Verde versie met 170 pk
Fase 2 (2013 - 2016)
- Restyling
- Uitrusting upgraden
- Motor ontwikkelingen
Fase 3 (2016 - 2018)
- Bereik vereenvoudiging
- Geleidelijke verdwijning van de QV badge
- Einde carrière
Versies
- MiTo
- MiTo Super
- MiTo Sprint
- MiTo Veloce
- MiTo Quadrifoglio Verde
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 1.4 MPI | 78 ea | 115 Nm | FWD | 13 s | 0 s | 165 km/u | 090 kg | 14 |
| Benzine | 1.4 16v | 105 pk | 130 Nm | FWD | 10,7 s | 0 s | 187 km/u | 1120 kg | 10,7 |
| Benzine | 1,4 TB | 120 pk | 206 Nm | FWD | 8,8 s | 0 s | 198 km/u | 1145 kg | 9,5 |
| Benzine | 1.4 MultiAir | 135 pk | 230 Nm | FWD | 8,2 s | 0 s | 205 km/u | 1155 kg | 8,5 |
| Benzine | 1.4 MultiAir | 170 pk | 250 Nm | FWD | 7,5 s | 0 s | 219 km/u | 1170 kg | 6,9 |
| Diesel | 1.3 JTDM | 85 pk | 200 Nm | FWD | 12,5 s | 0 s | 174 km/u | 1150 kg | 13,5 |
| Diesel | 1.3 JTDM | 95 pk | 200 Nm | FWD | 11,6 s | 0 s | 180 km/u | 1160 kg | 12,2 |
| Diesel | 1.3 JTDM | 120 pk | 320 Nm | FWD | 9,9 s | 0 s | 198 km/u | 1220 kg | 10,2 |
Beperkte edities
- Alfa Romeo MiTo Edizione Sprint (2009): 250 eenheden (België)
- Alfa Romeo MiTo Maserati-versie (2010): 100 eenheden (Europa, Maserati-dealers)
- Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde 101 (2012): 101 stuks (Alfa Romeo jubileum)
- Alfa Romeo MiTo SBK Limited Edition (2012): 200 genummerde exemplaren
- Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde SBK Limited Edition (Frankrijk): 150 stuks
- Alfa Romeo MiTo Edizione (2014): 200 eenheden
- Alfa Romeo MiTo Imola (Japan): aantal niet duidelijk bevestigd (lokale beperkte oplage)
- Alfa Romeo MiTo RIAR (Italië): genummerde serie (aantal niet nader gespecificeerd)
- Alfa Romeo MiTo Azzurro (Duitsland): lokale beperkte serie (aantal niet gespecificeerd)
Sommige speciale edities
- MiTo SBK (niet gelimiteerd)
- MiTo Racer
- MiTo Veloce
- MiTo Latina
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Officiële video



