Alfa Romeo 4C

De Alfa Romeo 4C is een lichtgewicht sportwagen die tussen 2013 en 2020 wordt geproduceerd. Hij werd voor het eerst voorgesteld als concept in 2011 en markeert Alfa Romeo's terugkeer naar het segment van de pure sportwagens.
Geïnspireerd door de filosofie van raceauto's heeft de 4C een monocoque chassis van koolstofvezel - een zeldzame oplossing in deze categorie - en een extreem laag gewicht. Met zijn achterste middenmotor, achterwielaandrijving en het ontbreken van overbodige hulpmiddelen biedt de 4C een rauwe en radicale rijervaring, die vaak wordt vergeleken met die van een Lotus.
Hij is verkrijgbaar als coupé en vervolgens als Spider en belichaamt een puristische visie op sportiviteit.
Prijzen
De prijs van Alfa Romeo 4C start vanaf 60.000 €, 65.000 $, 55.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Alfa Romeo |
|---|---|
| Handelsnaam | Alfa Romeo 4C |
| Codenaam | 960 |
| Segment | Supercar |
| Datum van presentatie | 01/03/2013 |
| Startjaar productie | 2013 |
| Einde productiejaar | 2020 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Ferrari-fabriek in Maranello |
| Lengte | 3,99 m |
| Hoogte | 1,18 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,87 m |
Versies
- 4C Coupé
- 4C Spider
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 1,75 TBi | 240 pk | 350 Nm | RWD | 4,5 s | 0 s | 258 km/u | 895 kg | 3,7 |
| Benzine | 1,75 TBi Spider | 240 pk | 350 Nm | RWD | 4,5 s | 0 s | 257 km/u | 940 kg | 3,9 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Officiële video



