Lamborghini Temerario

Lamborghini Temerario, Lamborghini'nin (yılda 3.000 adetten fazla satan) yerini almak üzere tasarlanmış bir süper otomobildir. Daha güçlü olmasına rağmen, üç elektrik motoruna (önde 2 ve arkada 1) ve bir bataryaya bağlı 4.0L V8 motor için V10 motorunu terk eder. V8 motora geçilmesine rağmen, V8 motor 10.000 rpm'ye kadar devir çevirmektedir.
Reklamcılık
Ödüller
Fiyatı Lamborghini Temerario şuradan başlar 310,000 €, 350,000 $, 260,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Lamborghini |
|---|---|
| Ticari isim | Lamborghini Temerario |
| Kod adı | LB634 |
| Segment | süper araba |
| Sunum tarihi | 16/08/2024 (sunum makalesine bakınız) |
| Üretim başlangıç yılı | 2025 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Sant'Agata Bolognese'deki Lamborghini fabrikası |
| Uzunluk | 4,70 m |
| Yükseklik | 1,20 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,99 m |
| Platform | Karbon fiber monokok |
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzinli PHEV | L411 | 920 hp | 730 Nm | AWD | 2,7 s | 7,3 s | 343 km/saat | 1690 kg | 1.83 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Resmi video

Lamborghini Temerario ile bağlantılı son makaleler:

Lamborghini Temerario'sunu 400.000 €'ya teslim alıyor... ve V8'i V10'a yükseltmek için yılda 12.000 € ödemeniz gerektiğini keşfediyor

Lamborghini Temerario GT3 ilk yarışına çıktı... ancak marka için tarihi bir ilki gizliyor

Temerario V8 zar zor teslim edildi: Lamborghini neden Spyder'ı şimdiden hazırlıyor?


