Alfa Romeo Giulietta III

Alfa Romeo Giulietta, 2010-2020 yılları arasında üretilen premium bir kompakt araçtır. Alfa Romeo'nun Audi A3 ve BMW 1 Serisi'ne karşı konumlandırılan sportif kompakt segmente dönüşünü işaret eder.
Kompakt platforma (Fiat Grubu) dayanan Giulietta, İtalyan tasarımı, dinamik yol tutuşu ve DNA sisteminin (Dinamik, Normal, Tüm Hava Koşulları) tanıtılmasıyla öne çıkıyor. Bir dizi estetik, teknolojik ve mekanik evrimle birlikte üç farklı aşamadan geçecektir.
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo Giulietta III şuradan başlar 25,000 €, 27,000 $, 22,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo Giulietta |
| Kod adı | 940 |
| Segment | Şehir |
| Sunum tarihi | 01/03/2010 |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 |
| Üretim yılı sonu | 2020 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Cassino'daki Stellantis tesisi |
| Uzunluk | 4,35 m |
| Yükseklik | 1,46 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,80 m |
Versiyonlar
Aşamalar
1. Aşama (2010 - 2013)
- Model lansmanı
- Klasik Alfa iç mekan
- Versiyon Quadrifoglio Verde 235 bhp
2. Aşama (2013 - 2016)
- Hafif yeniden şekillendirme
- Algılanan kalitede iyileşme
- Motor geliştirmeleri
3. Aşama (2016 - 2020)
- Yeni tasarım (logo, ızgara, kaplamalar)
- Menzil basitleştirme
- Quadrifoglio Verde Veloce oldu
- 240 hp'ye kadar
Versiyonlar
- Giulietta
- Giulietta Süper
- Giulietta Sprint
- Giulietta Veloce
- Giulietta Quadrifoglio Verde (faz 1 & 2)
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 1,4 TB | 120 hp | 215 Nm | FWD | 9,4 s | 0 s | 195 km/s | 1300 kg | 10,8 |
| Benzin | 1.4 MultiAir | 150 hp | 250 Nm | FWD | 8,2 s | 0 s | 210 km/saat | 1320 kg | 8,8 |
| Benzin | 1.4 MultiAir | 170 hp | 250 Nm | FWD | 7,7 s | 0 s | 218 km/s | 1330 kg | 7,8 |
| Benzin | 1750 TBi QV | 235 hp | 340 Nm | FWD | 6,8 s | 0 s | 242 km/saat | 1375 kg | 5,9 |
| Benzin | 1750 TBi Veloce | 240 hp | 340 Nm | FWD | 6 s | 0 s | 244 km/saat | 1395 kg | 5,8 |
| Dizel | 1.6 JTDM | 105 hp | 320 Nm | FWD | 11,3 s | 0 s | 185 km/s | 1320 kg | 12,6 |
| Dizel | 1.6 JTDM | 120 hp | 320 Nm | FWD | 10 s | 0 s | 195 km/s | 1330 kg | 11,1 |
| Dizel | 2.0 JTDM | 150 hp | 380 Nm | FWD | 8,8 s | 0 s | 210 km/saat | 1360 kg | 9,1 |
| Dizel | 2.0 JTDM | 175 hp | 350 Nm | FWD | 7,8 s | 0 s | 220 km/saat | 1380 kg | 7,9 |
Sınırlı sayıda basım
- Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde Launch Edition: 2014 yılında Cenevre'deki lansmanda 500 adet olarak duyuruldu.
- Alfa Romeo Giulietta Sportiva: Fransa için 150 numaralı örnek, 2016 için duyuruldu.
- Alfa Romeo Giulietta Squadra Corse TCT: 2015 yılında Güney Afrika için 100 araç planlanıyor.
- Alfa Romeo Giulietta Fast & Furious 6 Limited Edition: İngiltere için 6 örnek.
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Resmi video




