Ferrari F40

De Ferrari F40 is een van de meest legendarische Ferrari's aller tijden. Hij werd geïntroduceerd in 1987, vierde 40 jaar Ferrari en was de laatste Ferrari die persoonlijk werd goedgekeurd door Enzo Ferrari voor zijn dood in 1988. De F40 is compromisloos ontworpen en volgt een radicale filosofie: maximale lichtheid, rauw vermogen, geen elektronische hulp en een aerodynamica die wordt bepaald door de prestaties. Hij werd aangedreven door een twin-turbo V8 - een primeur voor een Ferrari van dit formaat - en werd de snelste productieauto ter wereld toen hij uitkwam.
Prijzen
De prijs van Ferrari F40 start vanaf 400.000 €, 430.000 $, 300.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Ferrari |
|---|---|
| Handelsnaam | Ferrari F40 |
| Codenaam | F120 |
| Segment | Hyperauto |
| Datum van presentatie | 21/07/1987 |
| Startjaar productie | 1987 |
| Einde productiejaar | 1992 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Ferrari-fabriek in Maranello |
| Lengte | 4,36 m |
| Hoogte | 1,13 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,97 m |
Versies
- F40 - V8 twin-turbo hypercar coupé
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | F40 | 478 pk | 577 Nm | RWD | 4,1 s | 11 s | 324 km/u | 1100 kg | 2,30 |
Beperkte edities
Ferrari ontwikkelde verschillende competitieversies van de Ferrari F40 voor endurance- en GT-kampioenschappen en werd een van de meest formidabele Ferrari's uit die tijd.
Raceversies gebaseerd op de Ferrari F40
-
Ferrari F40 LM (1989): Lichtere, uitgebreid gewijzigde versie ontwikkeld door Michelotto, vermogen verhoogd tot 720 pk, bedoeld voor GT en enduranceraces.
-
Ferrari F40 GTE (1994-1996) : Ultieme evolutie, GT1 gehomologeerd, ongeveer 660 pk, met name geracet in de 24 uur van Le Mans.
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Officiële video

Nieuwste artikelen gerelateerd aan Ferrari F40 :

Hij kocht deze zeldzame Ferrari F40 LM voor 400.000$ 30 jaar geleden... er is 17 miljoen op hem geboden en hij weet al wat hij met het geld gaat doen.

Deze tuner uit Dubai durfde de moderne Ferrari F40 te maken die Maranello nooit wilde maken

Deze 720 pk sterke Ferrari F40, geprepareerd met Peter Sauber, racete in 1996... en werd toen achtergelaten gevonden in een schuur in Engeland.


