Ferrari 360

Ferrari 360, ortadan motorlu Ferrarilerin tarihinde büyük bir devrime işaret ediyordu. 1999 yılında tanıtılan 360 Modena, yerini aldığı F355'ten önemli ölçüde daha sert ve daha hafif olmasını sağlayan tamamen alüminyum bir yapıya sahiptir. 360 Modena, 360 Spider ve 360 Challenge olarak sunulan Ferrari 360, modern tasarım, yüksek performans ve kullanım kolaylığını bir araya getiriyor. Ferrari F430 ile değiştirilmeden önce modern V8 Ferrariler için teknik ve dinamik temelleri attı.
Ödüller
Fiyatı Ferrari 360 şuradan başlar 170,000 €, 190,000 $, 145,000 £.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Ferrari 360'ın fiyatı :
- 360 Modena: ~170.000 €, 190.000 $, 145.000 £
- 360 Spider: ~195,000€, 215,000 $, 165,000£
- 360 Challenge Stradale: ~220.000 €, 245.000 $, 195.000 £
Veri sayfası
| Marka | Ferrari |
|---|---|
| Ticari isim | Ferrari 360 |
| Kod adı | F131 |
| Segment | Süper Araba |
| Sunum tarihi | 10/03/1999 |
| Üretim başlangıç yılı | 1999 |
| Üretim yılı sonu | 2005 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Maranello'daki Ferrari fabrikası |
| Uzunluk | 4,48 m |
| Yükseklik | 1,21 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,92 m |
Versiyonlar
- 360 Modena - Arka orta motorlu atmosferik V8 coupé
- 360 Spider - Üstü açılabilir
- 360 Challenge Stradale - 360 Challenge'ın daha hafif, daha radikal bir yol versiyonu
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 360 Modena | 400 hp | 373 Nm | RWD | 4,5 s | 14 s | 295 km/saat | 1390 kg | 3,48 |
| Benzin | 360 Örümcek | 400 hp | 373 Nm | RWD | 4,6 s | 14,5 s | 290 km/s | 1450 kg | 3,63 |
| Benzin | 360 Challenge Stradale | 425 hp | 373 Nm | RWD | 4,1 s | 11,8 s | 300 km/s | 1280 kg | 3,01 |
Sınırlı sayıda basım
- Ferrari 360 Barchetta (2000) : Pininfarina'nın 70. yıldönümünü kutlamak için üretilen 7 otomobilden oluşan ultra sınırlı bir seri. 360 Spider'a dayanan Barchetta, tavanın tamamen yokluğu, kısaltılmış bir ön cam ve özel bir tasarım ile ayırt edilir ve onu şimdiye kadar üretilen en nadir modern Ferrarilerden biri yapar.
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Ferrari 360 ile ilgili son makaleler:

Dört yıldır bir Ferrari 360 Spider'ı var... ve onu en çok şaşırtan şey ne güvenilirliği ne de maliyeti.

Herkes ona çiftliğinde terk edilmiş halde duran Ferrari 360«ını satmasını söyler... ama o asla satmaz çünkü »bunlardan sadece dört tane vardır"

Bir adam Ferrari 360'ı için benzersiz bir gövde sipariş etti... araba açık artırmaya çıkıyor ve değeri 3 yıl önceki değerinin yarısı kadar


