Maserati MC12

De Maserati MC12 werd geïntroduceerd in 2004 en markeert de officiële terugkeer van Maserati in de internationale competitie na een afwezigheid van bijna 40 jaar. Hij is technisch gebaseerd op de Ferrari Enzo en werd ontwikkeld om de raceauto te homologeren die deelnam aan het FIA GT-kampioenschap. De MC12 was langer en stabieler dan de Enzo, maar richtte zich meer op aerodynamische efficiëntie en uithoudingsvermogen dan op extreem radicalisme. Het zou een van de meest dominante GT-auto's in de geschiedenis van de autosport worden.
Prijzen
De prijs van Maserati MC12 start vanaf 600.000 €, 700.000 $, 520.000 £.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Maserati |
|---|---|
| Handelsnaam | Maserati MC12 |
| Segment | Hyperauto |
| Datum van presentatie | 04/03/2004 |
| Startjaar productie | 2004 |
| Einde productiejaar | 2005 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Modena |
| Lengte | 5,14 m |
| Hoogte | 1,20 m |
| Breedte (met spiegels) | 2,09 m |
Versies
- MC12 Stradale - gehomologeerde wegversie
- MC12 Corsa - circuitversie voor klanten, niet goedgekeurd voor gebruik op de weg
- MC12 GT1 - wedstrijdauto
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | MC12 | 630 pk | 652 Nm | RWD | 3,8 s | 9,9 s | 330 km/u | 1475 kg | 2,34 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Officiële video

Nieuwste artikelen gerelateerd aan Maserati MC12 :

Er zijn er maar 12 in de wereld... deze Maserati MC12 Corsa sluit zich aan bij de meest geheime collectie van Miami.

Hij koopt een Maserati MC12 gesigneerd door Michael Schumacher: «hij is comfortabeler en minder claustrofobisch dan een Ferrari Enzo»

Maserati MC12 vs Ferrari LaFerrari op veiling: het scheelde niet veel, maar een van de twee heeft gewonnen!


