Alfa Romeo 8C

Alfa Romeo 8C Competizione, 2007 ve 2010 yılları arasında sınırlı sayıda üretilen bir süper otomobildir. Alfa Romeo'nun sıra dışı otomobil segmentine dönüşünü simgelemektedir. Maserati ile işbirliği içinde geliştirilen araç, Maserati GranTurismo'ya benzer bir teknolojiyi temel almakta ve doğal aspirasyonlu bir V8 motora sahiptir.
Sadece 500 Coupe ve 500 Spider ile sınırlı sayıda üretilen 8C, tasarımı kadar sesiyle de modern bir ikon haline gelmiştir.
Ödüller
Fiyatı Alfa Romeo 8C şuradan başlar 160,000, 180,000 $, £140,000.
Aşağıdaki tabloda yer alan tüm fiyatlar opsiyonsuz "dan" olarak gösterilmiştir.
Veri sayfası
| Marka | Alfa Romeo |
|---|---|
| Ticari isim | Alfa Romeo 8C |
| Kod adı | 820 |
| Segment | Süper Araba |
| Sunum tarihi | 01/10/2006 |
| Üretim başlangıç yılı | 2007 |
| Üretim yılı sonu | 2010 |
| Üretim ülkesi | İtalya |
| Fabrika | Modena'daki Stellantis fabrikası |
| Uzunluk | 4,38 m |
| Yükseklik | 1,25 m |
| Genişlik (aynalar ile) | 1,89 m |
Versiyonlar
- 8C Competizione
- 8C Örümcek
Motorlar ve performans
| Teknoloji | İsim | Güç | Çift | Şanzıman | 0-100 km/s | 0-200 km/s | Maksimum hız (km/h) | Dara ağırlığı | Güç/ağırlık oranı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzin | 4.7 V8 | 450 hp | 480 Nm | RWD | 4,2 s | 16 s | 292 km/saat | 1585 kg | 3,5 |
| Benzin | 4.7 V8 Örümcek | 450 hp | 480 Nm | RWD | 4,4 s | 16 s | 290 km/s | 1675 kg | 3,7 |
Testler
Bu araçla ilgili test sürüşü yok.
Fotoğraf galerisi
Alfa Romeo 8C ile ilgili son makaleler:

Alfa Romeo 8C'nin yaratılmasında yer alan bir tasarımcı, perde arkasında neler olduğunu açıklıyor: "profesyonel hayatımın en iyi zamanı".

Alfa Romeo 8C ve 8C Spider değer kazanıyor: yeni rekor açık artırma fiyatı!

Artık iki ikonik Alfa Romeo 8C ve 8C Spider'ı (Maserati/Ferrari V8 ile) yeni gibi satın alabilirsiniz!


