Alfa Romeo 8C

De Alfa Romeo 8C Competizione is een supercar die tussen 2007 en 2010 in beperkte series is geproduceerd. Hij markeert de terugkeer van Alfa Romeo in het segment van de uitzonderlijke auto's. Hij werd ontwikkeld in samenwerking met Maserati, is gebaseerd op technologie die vergelijkbaar is met die van de Maserati GranTurismo en heeft een atmosferische V8-motor.
De 8C werd geproduceerd in een gelimiteerde oplage van slechts 500 Coupés en 500 Spiders en is nu een modern icoon, zowel voor zijn design als voor zijn geluid.
Prijzen
De prijs van Alfa Romeo 8C vanaf 160.000, 180.000 $, 140.000 POND.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Alfa Romeo |
|---|---|
| Handelsnaam | Alfa Romeo 8C |
| Codenaam | 820 |
| Segment | Supercar |
| Datum van presentatie | 01/10/2006 |
| Startjaar productie | 2007 |
| Einde productiejaar | 2010 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Stellantis fabriek in Modena |
| Lengte | 4,38 m |
| Hoogte | 1,25 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,89 m |
Versies
- 8C Competizione
- 8C Spider
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 4.7 V8 | 450 pk | 480 Nm | RWD | 4,2 s | 16 s | 292 km/u | 1585 kg | 3,5 |
| Benzine | 4.7 V8 Spider | 450 pk | 480 Nm | RWD | 4,4 s | 16 s | 290 km/u | 1675 kg | 3,7 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Fotogalerij
Laatste artikelen in Alfa Romeo 8C :

Een ontwerper die betrokken was bij de creatie van de Alfa Romeo 8C onthult wat er zich achter de schermen afspeelde: "de beste tijd van mijn professionele leven".

Alfa Romeo 8C en 8C Spider stijgen in waarde: nieuwe recordveilingprijs!

Je kunt nu twee iconische Alfa Romeo 8C en 8C Spider (met Maserati/Ferrari V8) kopen, zo goed als nieuw!


