Alfa Romeo 33 Stradale

Motorgeluid
De 33 Stradale, een zeer exclusieve supercar van Alfa Romeo, is een eerbetoon aan de Tipo 33 uit de jaren '60. Hij wordt geproduceerd in 33 exemplaren en is een auto van superlatieven. Hij is verkrijgbaar met een verbrandingsmotor of een 100 % elektromotor en de eerste versie zal het populairst zijn. Het gerucht gaat dat de 33 Stradale al vanaf de Grand Prix van Monza in 2022 te koop zal zijn, voor de beste klanten van het merk vanaf het begin van het ontwerpproject.
- Exterieurontwerp door César Barreau
- Interieurontwerp door Ivan Garcia
Prijzen
De prijs van Alfa Romeo 33 Stradale start vanaf 3 miljoen, 3,2 miljoen $, 2,5 miljoen pond.
Alle prijzen in de onderstaande tabel zijn vanaf prijzen zonder opties.
Technische gegevens
| Merk | Alfa Romeo |
|---|---|
| Handelsnaam | Alfa Romeo 33 Stradale |
| Segment | Supercar |
| Datum van presentatie | 30/08/2023 (zie presentatie artikel) |
| Startjaar productie | 2024 |
| Land van productie | Italië |
| Fabriek | Ferrari-fabriek in Maranello |
| Lengte | 4,63 m |
| Hoogte | 1,22 m |
| Breedte (met spiegels) | 1,96 m |
Motoren en prestaties
| Technologie | Naam | Stroom | Koppel | Transmissie | 0-100 km/u | 0-200 km/u | Maximumsnelheid (km/u) | Tarragewicht | Vermogen-gewichtsverhouding |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Benzine | 3.0L V6 | 620 pk | 730 Nm | RWD | 3 s | 0 s | 333 km/u | 1500 kg | 2,4 |
Tests
Geen proefrit verbonden aan deze auto.
Officiële video

De nieuwste artikelen gekoppeld aan Alfa Romeo 33 Stradale :

Deze Amerikaan ontdekte de link tussen Alfa Romeo en Ferrari... en kreeg de eerste 33 Stradale geleverd vanuit de Verenigde Staten: «het was bijna een toevalstreffer»

Toen Carlos Tavares het Alfa Romeo 33 Stradale project ontdekte, zei hij: "Je bent gek! Maar ik luister".

De eerste Alfa Romeo 33 Stradale is tweedehands te koop... voor de prijs van een Ferrari F40!
Meningen van eigenaars
Bent u eigenaar of eigenaar geweest van deze auto? Deel uw ervaring.


